Folk grupi amerikan performon sonte në Prishtinë

6 Prill, 2019 - 12:00 pm

Ka disa ditë që interpretuesit amerikanë të folk muzikës, “Kyle Dillingham & Horseshoe Road”, po qëndrojnë në Kosovë në kuadër të një programi të mbështetur nga Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë në partneritet me Zërat e Amerikës – Muzika Amerikane Jashtë Vendit.

Programi i këtij grupi nga Oklahoma prej 3 deri me 8 prill përfshin koncerte publike dhe punëtori për nxënës në tërë Kosovën.

Dy ditë më parë kënduan në Prizren ndërsa sonte do të performojnë në Hollin e Bibliotekës Kombëtare në Prishtinë nga ora 20:30.

Ndërsa të hënën, me 8 prill në shkollën e Muzikës “Prenk Jakova” në Gjakovë nga ora 19:00 – 20:30./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme