Gëzim Myshketa së shpejti interpreton në operën franceze

10 Janar, 2021 - 1:02 pm

Baritoni Gëzim Myshketa po vazhdon debutimin e tij artistik, shkruan KultPlus.

Ai nëpërmjet publikimit të një fotografie ka bërë të ditur se do të interpretoj në Operën Berlioz në Francë.

“Ende nuk e dijmë nëse do të hipim në skenë, por ja ku jemi, në teatër…Ne frymojmë dhe jetojmë me artin, dhe kjo është diçka e madhe!!!”, ka shkruar baritoni Myshketa.

Opéra Berlioz është një sallë shfaqjesh e krijuar në 1990 në Montpellier brenda qendrës së kongreseve Le Corum. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme