Gjashtëvjeçari nga Gjeorgjia fiton garën ndërkombëtare të pianos (VIDEO)

24 Mars, 2019 - 8:10 pm

Një fëmijë nga Miltoni i Gjeorgjisë, ka fituar një konkurs ndërkombëtar për artin e tij në piano, dhe ai është vetëm gjashtëvjeçar.

Ëilliam Zhang, është fitues i vendit të parë në konkursin amerikan të “Protege International Piano and String”, duke mposhtur konkurrentët deri në moshën 56 vjeçare nga 16 vende të ndryshme,
transmeton Klan Kosova.

Zhang filloi ta mësonte pianon në moshën katërvjeçare dhe ishte trajnuar nga profesori Raffi Besalyan.

Jashtë pianoje, Zhang pëlqen të lexojë dhe të notojë.

Më poshtë mund ta shihni performancën e tij të mrekullueshme.

Të fundit

Të ngjajshme