Gjithçka gati për edicionin e trete te UNUM – të tjera detaje që nuk duhet t’i humbisni nga festivali 

20 Maj, 2022 - 10:49 pm

Me 10 ditë të mbetura deri në Festivalin e Unum, UNUM pothuajse ka përfunduar përgatitjet për edicionin më të çmendur deri më sot, me emrat më të mëdhenj në botë, si Seth Troxler, Ricardo Villalobos, Paco Osuna, Mathew Jonson, Shimza, Butch, tINI, Dyed Soundorom, Raresh, Rhadoo, Ilario Alicante, Priku, Praslea dhe mbi 80 artistë të tjerë 

Është shpallur formacioni i plotë dhe është më emocionues se edicionet e kaluara. Jo vetëm që ka artiste shumë të famshëm botëror, por do ketë edhe dy ditë shtesë dhe shumë aktivitete gjatë festivalit, kështu që të gjithë do e gjejnë vetën. Më shumë se 85 artistë të ndryshëm, 3 skena dhe muzikë pa ndalesë! Çfarë mund të kërkojmë më shumë? Nga e mërkura, 1 qershor deri më 6 qershor do të kthehemi në plazhet e Shqipërisë për një javë që nuk do ta harrojmë kurrë! 

Me këtë, organizatorët e festivalit kanë disa këshilla për të pranishmit: 

-Mos harroni të merrni këpucët e kërcimit dhe kremin kundër diellit sepse moti do të jetë më i mirë se çdo edicion tjetër 

-Mos harroni të pini ujë. Qëndroni të hidratuar 

-Organizoni një vend specifik në ditën e parë për të takuar turmën tuaj -Mos harroni syzet tuaja të diellit! 

Drejtohuni tek www.unumfestival.com për detaje të plota dhe informacione tjera për bileta. 

Festivali mbahet falë mbështetjes së vazhdueshme të Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit, Bashkia Lezhe, partnerit kryesor ONE Telecommunications, Win Music Freedom dhe partnerëve të tjerë si DigitAlb,Smirnoff, Pepsi,Bavaria, Birra Korca, Birra Tirana, Dukat,Aquila Liquori, Mapo, BKT. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme