‘Gjurmët’ nga Blenard Azizaj, premierë në ekspozitën ‘AnriSala’ në Austri

25 Shtator, 2021 - 6:25 pm

Balerini dhe koreografi shqiptar, Blenard Azizaj do të jetë pjesë e ekspozitës ‘AnriSala’ në Kunsthaus Bregenz  të Austrisë, përcjell KultPlus.

Njoftimin e ka bërë vetë Azizaj përmes një postimi në Facebook, ku njofton se vepra e tij ‘Gjurmët’ do të ketë premierën atje.

“’GJURMËT’

Premiera Botërore 25 Shtator në 6 pasdite së bashku me ekspozitën #AnriSala në Kunsthaus Bregenz në një bashkëpunim me netzwerkTanz. E ndjekur nga performanca e 26 Shtatorit në 6 pasdite” – ka shkruar Azizaj./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme