‘Gjysma ime treti rrugëve të këtij qyteti, shi bie në Tiranë’ (VIDEO)

26 Dhjetor, 2018 - 11:20 am

Fitnete Tudën e kujtojmë me disa krijime muzikore.

Fitnetja, një emër i dashur për muzikën shqipe, ndër vite ka sjellë disa këngë që këndohen edhe sot dhe dëgjohën me ëndje, duke reflektuar gjithmonë për jetën, dashurinë, të kaluarën.

Një prej këngëve më të dashura padyshim mbetet “Shi bie në Tiranë”.

Fitnetja këngën e solli në skenën e Festivalit të Fundvitit në Radio Televizionin Shqiptar, bashkë me Vlera Kastratin. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme