Granit Musliu realizon ëndrrën e tij, performon së bashku me Placido Domingon

1 Korrik, 2022 - 9:55 pm

Tenori i dëshmuar në skenën ndërkombëtare të muzikës klasike, Granit Musliu së fundmi ka ndarë skenën me Placido Doningon, shkruan KultPlus.

Lajmin e ka bërë të ditur përmes një postimi në llogarinë zyrtare në “Facebook”. 

Postimi i plotë:

Së bashku në skenë për aktin e dytë të operës La Traviata me Maestron Placido Domingo, në Bayerische Staatsoper!

Gjatë viteve kam ëndrruar të shoh dhe ndëgjoj për së afërmi Maestron, por të jemi në një skenë së bashku, ka qenë vetem një ëndërr! Ndjehem shumë i lumtur të kem pasur këtë nder! /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme