Grohl: T’i shkruaja këngët e Foo Fighters ishte si ekzorcizëm pas vdekjes së Kurt Cobain

3 Korrik, 2020 - 6:55 pm

Lideri i bendit “Foo Fighters”, Dave Grohl, ka thënë që këngët e para që i kishte shkruar për këtë bend kishin qenë njëfarë ekzorcizmi pas vdekjes së Kurt Cobain.

Grohl dhe Cobain kishin qenë pjesë e trios legjendare të Nirvanës, por gjithçka kishte marrë fund në prill të vitit 1994 kur Cobain i kishte dhënë fund jetës së tij.

“Shumica e këngëve në incizimin e parë datonin tashmë një kohë. Dhe një pjesë ishin të reja”, Grohl ka thënë për albumin e vitit 1995 që bart emrin e grupit.

“I shërben kësaj si ekzorcizëm ku ndien mirë kur derdh aq shumë nga këto ndjenja, por po ashtu ka një të keqe. Sa herë që kapja lapsin apo kitarën dhe filloja të shkruaja diçka, ishte thjesht depresive” , ka thënë mes tjerash Grohl. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme