Grupi ‘Metallica’ po përdor qentë për të zbuluar të infektuarit me COVID-19 në koncerte

18 Janar, 2022 - 4:30 pm

Jo vetëm maskë FFP2 dhe dezinfektues duarsh për të mbrojtur një turne nga Covid, Metallica janë grupi i parë që përdor qentë e trajnuar për të nuhatur dhe zbuluar virusin te njerëzit, për të mbrojtur veten dhe stafin e tyre, shkruan Tgcom24, përcjell KultPlus.

E gjitha kjo ka ndodhur falë kafshëve të kompanisë Bio-Detection K9 të Ohajos.

Grupi Metallica u mbështet në hundën e këtyre qenve për koncertet e tyre në Fort Lauderdale dhe Atlanta. Duke pasur parasysh suksesin, ata vendosën t’i përdorin edhe për shfaqjet e tyre të 40 vjetorit në San Francisko.

Në këtë procedurë nuk testohet publiku i pranishëm në koncerte por vetëm ata që punojnë dhe kalojnë në prapaskenë. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme