Hakohet faqja e Dua Lipas në Spotify

2 Dhjetor, 2020 - 5:26 pm

Dua Lipa është një prej disa këngëtarëve me renome që janë bërë pre e një hakeri. Faqja në Spotify e Dua Ligas është hakuar, dhe hakeri ka postuar mesazhe për Donald Trumpin dhe Taylor Swiftin, raporton BBC.

Të mërkurën, pos Dua Lipas i është hakuar edhe faqja e Lana Del Reyt, ndërsa hakeri u ka zëvendësuar biografitë.

Hakeri e ka quajtur veten Daniel dhe i ka zëvendësuar fotot e yjeve me një të veten.

Ky veprim do të jetë turpërim për tentimet e platformës për të ofruar siguri. Është aplikacioni më i popullarizuar i llojit të tij.

Sulmuesi po ashtu i ka kërkuar njerëzve që të pranojnë në Snapchat, dhe ka shtuar fjalët “Trump 2020”.

Ai ka përmendur edhe Taylor Swiftin, që e ka quajtur mbretëreshë.

Spotify shpejt ka vepruar, dhe faqja e Dua Lipas dhe yjeve tjera janë kthyer në normalitet./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme