Hidhen në ankand flokët e Kurt Cobain, të prera në vitin 1989

13 Maj, 2021 - 7:27 pm

Kitara e Eric Clapton, Eddie Van Helen dhe Aerosmith-it, kujtimet e nënshkruara nga grupi ”The Beatles” dhe disa fije të flokëve të artistit të madh Kurt Cobain, janë vetëm disa nga gjërat që do të shiten në një ankand online të muzikës Rock, përcjell KultPlus.

Gjashtë fije floku të ikonës së rokut, vokalistiti të “Nirvanas”, do të jenë pjesë e ankandit, e po ashtu një kitarë e rrallë e grupit e cila është e nënshkruar.

Flokët e Cobain-it të cilat ishin prerë nga një shok i tij në vitin 1989, do të shiten duke nisur nga një ofertë minimale prej 2.500 dollarësh.

Një kitarë të cilën Cobain e kishte përdorur gjatë një paraqitjeje “Unplugged” për MTV-në, ishte shitur më parë për 6 milionë dollarë.

Ndërkaq, ankandi do të mbyllet të shtunën, më 15 maj, derisa një pjesë e të ardhurave që do të sjellë ai, do t’i ndahen një fondi që ndihmon muzikën. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme