Historike, Kori Siparantum do të ngjitet në skenën më të rëndësishme të muzikës në botë

27 Janar, 2023 - 9:59 pm

Kompozitori Memli Kelmendi, njofton se me datën 10 Shkurt, Kori Siparantum do të ngjitet në skenën më të rëndësishme të muzikës në botë, Berlin Philharmonie, shkruan KultPlus.

Filharmonia e Berlinit i përkushton për herë të parë një koncert të plotë muzikës nga Kosova, me korin Siparantum.

Postimi i plotë:

“Të dashur miq,

Edhe një histori n’vete 🤗

Me datën 10 Shkurt, Kori Siparantum do të ngjitet në skenën më të rëndësishme të muzikës në botë, BERLIN PHILHARMONIE. Filharmonia e Berlinit i përkushton për herë të parë një koncert të plotë muzikës nga Kosova, me korin Siparantum. Gjithë shqiptarët që jetojnë në Gjermani, nuk duhet të humbasin këtë koncert.

Linku i blerjes së biletave:

📍Përfitoni discount duke përdour kodin (me të mëdha): SIPARANTUM

Kori Siparantum është një nga ansamblet kryesore bashkëkohore shqiptare. Turne koncertesh në shumë vende evropiane dhe ftesat në festivale kryesore muzikore e kanë themeluar ansamblin si ambasador kulturor për Republikën e Kosovës.

“Nga Bjeshkët – Musik aus dem Kosovo”, Siparantum Choir (Kosovo) & Gäste”, shkruan Kelmendi, duke njoftuar se së shpejti do të vijnë me detaje të tjera. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme