Hiti i vjetër “Sa e sa vite” ripërpunohet nga Kastriot Grajqevci (VIDEO)

17 Tetor, 2020 - 8:25 pm

Kënga e famshme e grupit Ilirët, ‘Sa e sa vite’ është ripërpunuar nga këngëtari Kastriot Grajqevci, shkruan KultPlus.

Ripërpunimi i këngës është publikuar gjatë ditës së sotme dhe këngëtari Kastriot Grajqevci ka realizuar edhe një videoklip për të.

Ky është projekti i dytë i Kastriotit pas projektit ‘Pa ty’ që u pëlqye nga dëgjuesit e këtij zhanri të muzikës.

KultPlus më poshtë ju sjellë tekstin e plotë të kësaj kënge:

Memoaret i shfletoj

dy pika lot më pikojnë

një elegji e rikujtoj

elegjinë që më plagoi

Sa e sa vite pa ne kaluan

sa e sa gjëra kanë ndryshu

fushat e malet që na shoqëruan

errësira i ka mbulu.

Sa e sa letra ti kam shkru

por asnjë s’ta kam dërgu

pasi që je largu

nëpër ferr unë kam kalu

Sa e sa vite pa ne kaluan

sa e sa gjëra kanë ndryshu

fushat e malet që na shoqëruan

errësira i ka mbulu.

Ne zemrën time ti pushon

sot dhe nesër gjer sa të rroj

kjo elegji le të jehoje

ndoshta diku e dëgjon

Sa e sa vite pa ne kaluan

sa e sa gjëra kanë ndryshu

fushat e malet që na shoqëruan

errësira i ka mbulu./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme