‘Ich Liebe Dich’, dueti mes Andrea Bocellit dhe vajzës së tij 8 vjeçare që të ngroh zemrën (VIDEO)

10 Tetor, 2021 - 7:15 pm

Andrea Bocelli këndoi pranë vajzës Virxhinia ndërsa ajo lehtësisht luante Beethovenin, ‘këngën e dashurisë’ në piano, për duetin e tyre të parë ndonjëherë.

Ishte një moment i veçantë për Andrea Bocellin kur ai u bashkua me fëmijën e tij më të vogël për një duet baba-bijë.

Pasi kaluan shumë ditë së bashku në shtëpinë e tyre vitin e kaluar, Bocelli dhe Virxhinia tetëvjeçare kishin praktikuan ‘Ich liebe dich’ (‘Tender Love’) të Beethoven, dhe pianistja e re ishte gati ta luante atë në tërësinë e saj.

Ndërsa, Bocelli këndoi vijën fillestare të poezisë së Karl Friedrich Wilhelm Herrosee, vajza e tij filloi të luante pa probleme këngën në piano pranë tij.

Një bashkëpunim i butë, ngushëllues mes një tenori me famë botërore dhe fëmijës së tij, e që për herë të parë ky klip u nda më 3 maj 2020.

“Virxhinia e Vogël ka punuar shumë gjatë javëve të fundit për të respektuar detyrimet e saj. Ne tani prezantojmë duetin tonë të parë, një xhevahir i krijuar shumë kohë më parë, por që mbetet mrekullisht aktual, një gënjeshtër e cila flet për dashurinë me një butësi të pafundme”, e mbishkroi ai videon.

Dueti i Andreas ‘Ich Liebe Dich’ me vajzën e tij të vetme ishte i pari për çiftin, por me shpresë se ishte i pari nga shumë të radhës./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme