Inva Mula, Dëshira Ahmeti dhe Olen Cesari sonte me një koncert historik në Dibër

10 Gusht, 2019 - 5:00 pm

Në sheshin Skënderbe sonte pritet të mbahet një koncert historik për gjithë artdashësit.

Dibra si qytet i kulturës, traditës dhe mençurisë sonte do të dëgjojë zërin engjëllor të artistes më të madhe shqiptare të të gjitha kohërave sopranon Inva Mula me perlat më të bukura shqiptare që i këndohen atdheut tonë.

Ylli i skenave botërore për herë të parë do të prezantohet përpara artdashesve dibran bashkë me pianistin virtuoz Genc Tukiçi të shoqëruar nga Orkestra Simfonike “Ibrahim Madhi” nën drejtimin e maestro Isak Shehu.

Gjithashtu në këtë koncert do të prezantohen edhe Dëshira Ahmeti dhe Olen Çesari.

Për këtë koncert ka njoftuar edhe artistja Inva Mula përmes një statusi në Facebook. / KultPlus.com

Të ngjajshme