Inva Mula nesër performon në Ulqin

8 Shtator, 2018 - 11:17 am

Ulqini do të mirëpresë sopranon me famë ndërkombëtare, Inva Mula, në Festivalin Ndërkombëtar “Belcanto Dolcinio”, shkruan KultPlus.

Festivali ka filluar në Ulqin me datën 7 shtator dhe do të zgjasë deri më 9 shtator, ndërsa sopranoja do të performojë natën e fundit së bashku me pianistin virtuoz Genc Tukiçi, në pjesën e vjetër të qytetit turistik. Aty ku edhe do të kenë mundësi shumë qytetarë ta përcjellin koncertin e Inva Mulës, që do fillojë në ora 20:00.

Mula ka lindur në vitin 1963 ndërsa ka fituar disa konkurse të rëndësishme, përfshirë Operalia, Butterfly në Barcelonë dhe çmimin “Këngëtarja Shqiptare” në fund të viteve 80-të.

Jeta e saj është e ndarë më së shumti mes Francës dhe Shqipërisë. / KultlPlus.com

Të ngjajshme