John Davis vdes pas betejës me koronavirusin

27 Maj, 2021 - 2:30 pm

Këngëtari John Davis ka vdekur në moshën 66 vjeç pas një luftë me koronavirusin.

Ai kishte një vokal të pabesueshëm.

Vajza e John, Jasmin, e kujtoi babanë e saj në Facebook me anë të një mesazhi prekës.

Ajo shkroi: “Fatkeqësisht babai im ndërroi jetë këtë mbrëmje pas infektimit me COVID-19. Ai bëri shumë njerëz të lumtur me buzëqeshjen e tij, shpirtin e tij të lumtur, dashurinë dhe sidomos përmes muzikës së tij. Ai i dha aq shumë botës! Ju lutemi jepni dorën e fundit të duartrokitjeve. Do të na mungojë shumë”. / Klan Kosova / KultPlus.com

Të ngjajshme