Jonida Maliqi nominohet nga Eurovision NI Awards për Zërin më të Mirë Live

20 Korrik, 2019 - 9:20 am

Pas suksesit dhe vëmendjes që Jonida Maliqi mori gjatë Festivalit Europian veçanërisht për fuqinë vokale dhe si këngëtarja me zërin më të mirë dhe të kënduarin më të saktë, vlerësimet vijojnë për të.

Jonida është nominuar nga Eurovision NI Awards 2019 në kategorinë Zëri më i Mirë Live. Në këtë edicion të katërt, një juri ekspertësh ka vlerësuar artistët dhe këngët që morën pjesë në Eurovision 2019, duke i ndarë në 19 kategori të ndryshme.

Më pas është publiku që vendos fituesit në secilën kategori. Eventi do të mbahet më 5 tetor 2019 në Belfast, Irlandën e Veriut. Vitin e kaluar mes fituesve ishin Eugent Bushpepa si zëri më i mirë live, Eleni Foureira si artistja më e mirë femër, grupi më i mirë Madame Monsieur, kënga më e mirë “Fuego”, etj. /Eurovision Albania/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme