Ka vdekur Aretha Franklin

16 Gusht, 2018 - 4:13 pm

Ka vdekur sot Aretha Franklin.

Në moshën 76 vjeçare, një prej këngëtareve më të mira të të gjitha kohërave ka ndërruar jetë. Vitin e kaluar ajo morri pushim nga muzika për shkak të shëndetit të dobësuar.

Paraqitja e saj e fundit ishte në nëntorin e vitit të kaluar për Fondacionin Elton John.

Franklin ka fituar 18 çmime Grammy dhe rreth 100 milionë disqe të shitura e bëjnë atë një prej emrave më të mëdhenj të muzikës. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme