Kënga e re e Bebe Rexhës, aktualisht më e dëgjuara në botë (VIDEO)

27 Shtator, 2022 - 3:33 pm

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha ka shënuar suksesin e radhës me këngën e saj më të re “I’m good (Blue)”, të cilën e solli në bashkëpunim me DJ David Guettan.

Përmes një postimi në Twitter, faqja zyrtare e Billboard Charts në bazë të shitjeve të javës që lamë pas, kënga “I’m good (Blue)” është zgjedhur si më e dëgjuara e momentit në të gjithë botën.

Lajmit për suksesin e këngës duket t’iu ketë gëzuar edhe vetë artistja Rexha e cila e ka ndarë imazhin e klasifikimeve me më shumë se 10 milionë ndjekësit e saj në Instagram, përcjell Klankosova.tv.

Ky nuk ishte suksesi i vetëm që Bebe dhe David kanë korrur me këngën “I’m good (Blue)”, ditë më parë ylli i hitit “Sabotage”, arriti që për të parën herë në karrierën e saj prej artisteje të zë vendin e parë si kënga më e dëgjuar në Mbretërinë e Bashkuar.

Kjo këngë vjen si ripërpunim i këngës së famshme “Da Ba Dee” të grupit italian Eiffel 65 dhe aktualisht numëron afro 10 milionë klikime në platformën, YouTube. / KultPlus.com

Të ngjajshme