Kënga e re e Ed Sheeran është frymëzuar nga seriali ‘Friends’

22 Shtator, 2023 - 11:30 pm

Ed Sheeran ndau një moment nga kënga e tij të re “American Town” në rrjetet sociale.

Në një video që ndau me miqtë e tij në internet, ai ia prezantoi duke i kënduar shoqes së tij Courteney Cox në kuzhinën e saj teksa tha se ishte frymëzuar nga seriali i dashur “Friends”.

Courtney, Courtney, Courtney, unë e shkrova këtë këngë të frymëzuar nga “Friends””, tha Sheeran në video, duke filluar me refrenin referuar “një vajzë angleze në një qytet amerikan“.

Ndërsa, aktorja u shpreh se i pëlqente shumë dhe bëri shaka se do të kërkojë të drejtën e autorit.

Vihet re se Sheeran dhe Cox kanë qenë miq për më shumë se 10 vjet, kur ajo e prezantoi atë me partnerin e saj Johnny McDade në 2013.

Albumi i ri i këngëtarit ‘Variantet e vjeshtës’ do të publikohet më 29 shtator dhe nesër (23 shtator) ai do të performojë në stadiumin SoFi në Inglewood në Los Angeles. Është ndalesa e fundit e turneut të tij në Amerikën e Veriut, siç raportohet nga Billboard./KultPlus.com

Të ngjajshme