займ на карту онлайн потребительский кредит

Kënga fituese e Eurovizionit i është ofruar paraprakisht Rita Orës

30 Nëntor, 2018 - 10:10 am

Kënga fituese e edicionit të sivjetmë të Junior Eurovision 2018, ‘Anyone I want to be’ i është ofruar paraprakisht këngëtares shqiptare Rita Ora.

Është interesant se kënga e ka fituar Eurovizionin për fëmijë vetëm para pak javësh, por më parë i është ofruar edhe Rita Orës, dhe para saj edhe Iggy Azalea.

Mich Hedin Hansen, tekstshkrues i këngës, ka treguar se kënga është krijuar para pesë vitesh por edhepse shumë emra kanë treguar interesim, ajo nuk ka arritur të lansohet.

Më vonë, Roksana Wegiel nga Polonia e morri këngën dhe ajo fitoi edicionin e këtij viti të Junior Eurovision, vetëm para pak ditësh.

Kënga kësisoj ka kaluar në një imazh më shumë për fëmijë dhe për adoleshentët. / KultPlus.com

Të ngjajshme