Kënga “Lule Borë” është ripunuar nga kompozitori izraelit Boris Pigovat, nesër do të prezantohet nga pianistja Almira Emiri

1 Maj, 2019 - 5:30 pm

Kënga “Lule Borë” është ripunuar nga kompozitori izraelit Boris Pigovat, nesër do të prezantohet nga pianistja Almira Emiri

Pjesë izraelite, shqiptare dhe hungareze do të vijnë në koncertin recital të pianistes së njohur Almira Emiri, më 2 maj në Prishtinë, shkruan KultPlus.

Në program do të ketë vepra të kompozitorëve si: Kodaly, Schubert, Pigovat, Liszt, B.Pigovat, S.Gjoni, Zombola, Marzocchi e të tjerë.

Koncerti do të mbahet më 2 maj në Amfiteatrin e Bibliotekës Universitare duke filluar nga ora 19:00./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme