займ на карту онлайн потребительский кредит

Këtu mund t’i ndiqni LIVE yjet shqiptare në ceremoninë e Grammy Awards (VIDEO)

Shkurt 10, 2019 - 10:44 pm

Sonte pritet të mbahet ngjarja e madhe muzikore Grammy Awards, ku do të parakalojnë edhe yjet shqiptare që po lenë nam në botë me performancat e sukseset e tyre muzikore, shkruan KultPlus.

Bebe Rexha dhe Dua Lipa janë në mesin e atyre që pritet të marrin ndonjë çmim, madje në kategorinë “Best New Artist”, ato garojnë për të njëjtin trofe.  Rexha e Lipa janë në mesin e të nominuarve për herë të parë në Grammy.

Grammy është çmimi më i madh që një këngëtar mund të marrë në industrinë muzikore.

Dhe në 62-vjetorin e kësaj ngjarje të madhe muzikore janë nominuar për herë të parë 21 artistë apo grupe, kurse mbrëmja do të moderohet nga Alicia Keys.

Ceremonia e ndarjes së çmimeve do zhvillohet mbrëmjen e së dielës (10 shkurt) dhe do transmetohet në CBS.

KultPlus ju përcjell faqet ku mund ta shikoni këtë ngjarje LIVE, që do të fillojë pas dy orësh.

https://www.grammy.com/

Të ngjajshme