Kjo është juria e Festivalit të Këngës në RTSH

21 Dhjetor, 2018 - 11:19 am

Ndërsa Festivali i Këngës në RTSH po vijon, janë prezantuar emrat që do të votojnë për këngëtarin fitues.

Anëtarët e Jurisë së këtij edicioni janë: Hajg Zaharjan, Rona Nishliu, Arta Marku, Olsa Toqi, Pali Kuke, Durim Cene, Agim Krajka, Shpëtim Kushta dhe Rovena Dilo.

Ndërsa aktori Viktori Zhusti bëri prezantimin duke përmendur profesionin e secilit prej anëtarëve të jurisë evidentoi se “Rovena Dilo nuk ka nevojë për prezantim”.

Duke pasur parasysh kontributin e secilit prej anëtarëve të jurisë në kulturën shqiptare, ndoshta ky veçim për shumë mund të dukej i tepruar. E megjithatë entuziazmi i Festivalit sigurisht që i prek të gjithë, veçanërisht ata që janë si protagonist në skenën e madhe. / KultPlus.com

Të ngjajshme