займ на карту онлайн потребительский кредит

Kjo është renditja e këngëve në Festivalin e TVSH-së

19 Dhjetor, 2017 - 10:18 pm

Janë bërë publike sot të gjitha këngët dhe renditja e tyre e paraqitjes në Festivalin e Këngës në Radio Televizionin Shqiptar.

Njëra prej këtyre këngëve do ta përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion, ndërsa spektakli vjen me datë 21,22 dhe 23 dhjetor në Tiranë.

Po e sjellim këtu renditjen e këngëve në të dyja netët gjysmëfinale, për të parë më pas se cilat prej tyre arrijnë finalen.

1.
Elton Deda – Fjalët
Mariza Ikonomi – Unë
Endri & Stefi Prifti – Mesazh
Evans Rama – Gjurmët
David & Genc Tukici – Të pandarë
Voltan Prodani – E pamundur
Eugent Bushpepa – Mall
Rezarta Smaja and Luis Ejlli – Ra një yll
Bojken Lako – Sytë e shpirtit
Manjola Nallbani – I njëjti qiell
Redon Makashi – Egziston

2.
Orgesa Zaimi – Ngrije zërin
Denisa Gjezo – Zemër ku je
NA and Festina Mezini – Tjetër jetë
Lorela Sejdini – Pritëm edhe pak
Artemisa Mithi – E dua botën
Ergi Bregu – Bum bum
Akullthyesit – Divorc
Xhesika Polo – Përjetë
Inis Neziri – Piedestal
Tiri Gjoci – Orë e ndalur
Lynx – Vonë

Të ngjajshme