Kohë të mira, kohë të këqija

23 Maj, 2020 - 6:00 pm

Nga: Led Zeppelin

në ditët e rinisë sime
m’ tregonin se çka do të thotë me qenë burrë,
derisa e arrita atë moshë
u përpoqa t’i bëj gjërat sa më mirë
por sado u mundova
në rrugën time u bllokova

në jetën time kam pasur
kohë të mira dhe të këqija,
gruaja më pat lënë dhe qe larguar nga shtëpia
për njëfarë burri me sy t’kaftë
por s’më intereson ajo punë tashmë

16 vjeç kur isha në një vajzë të ëmbël u dashurova,
asaj iu deshën vetëm ca ditë që të shpëtonte prej meje
m’u betua se do t’jetë e imja dhe do të më donte deri n’fund t’jetës,
por kur i pëshpërita në vesh, oh, e humba edhe si mike

e di si është me qenë krejt vetëm,
s’më plas fare çka thonë fqinjët tash,
do të të dua ty
çdo ditë e më shumë,
mund t’i ndjesh rrahjet e forta të zemrës sime,
kuptoje, vogëlushe e ëmbël,
kurrë s’do të jemi pjesë të ndara /bm /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme