Koleksioni i 140 veglave të lashta muzikore

21 Korrik, 2020 - 9:27 pm

Koleksionisti dhe kompozitori Mark Luli, ka arritur të mbledh 140 veglave të lashta muzikore.

Dëshira e tij është që këto vlera unike, që vijnë nga të gjitha krahinat e Shqipërisë, të dalin përtej studios së tij dhe të jenë të vizitueshme në një hapësire publike .

Në videon e mëposhtme, mund ta dëgjoni rrëfimin e Lulit për odisenë 40-vjeçare të krijimit të këtij koleksioni. /ABC News /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme