Komentuesit nga Serbia nxisin urrejtje duke përmendur Rita Orën

18 Shkurt, 2018 - 10:07 am

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, e cila mbajti mbrëmë një koncert madhështor në Prishtinë, për nder të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, mblodhi një numër të madh njerëzish.

Në një performancë prej 30 minutash, Ora këndoi tri këngë të si dhe vallëzoi me këngën e “Shotës”. Ky vallëzim që ndezi të gjithë shqiptarët nuk iu pëlqeu fqinjëve serbë.

Përmes rrjetit social Twitter, ata kanë komentuar duke i thënë Rita Orës se Kosova është Serbi dhe duke i uruar mirëseardhje në Serbi.

Rita Ora gjatë ditës së djeshme ka qëndruar në Kosovë, ku ka mbajtur një konferencë për media dhe është nderuar nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme