Koncert me shfaqje unike nga bateristët e rinjë të Kosovës

18 Qershor, 2019 - 11:10 pm

Për të gjashtin vit radhazi, Tony Drum Studio- shkollë e profesionalizuar për trajnimin e bateristëve të rinjë, organizon koncertin për gjeneratën e re të bateristëve/eve. Me përkrahjen e Komunës së Prishtinës, bateristë/e të rinjë të përcjellur live nga muzicientë profesionistë dhe këngëtarja Vala Mulliqi do të japin një shfaqje unike – e vetmja e llojit të tillë në Kosovë, transmeton KultPlus.

Për këtë qëllim, ju ftojmë që të merrni pjesë në këtë shfaqje unike me datën 24 qershor 2019, ora 19:00 në Kino Armata në Prishtinë.

Tony Drum Studio është themeluar në vitin 2013 dhe është shkolla e parë e suksesshme për bateri në vendbanimet shqiptare. Tony Drum Studio ka fituar për dy vite me radhë Festivalin Ndërkombëtar të Perkusioneve “Art-In”. Kjo studio menaxhohet duke u bazuar në iniciativën e themelusit të saj dhe me financim të pjesërishëm nga studentët.

Hyrja për këtë koncert është falas.

Faleminderit dhe mos hezitoni të na kontaktoni për informata shtesë./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme