Koncerti madhështor i Rita Orës në Tiranë, pjesë e serisë së dokumentarëve në BBC

30 Nëntor, 2022 - 2:47 pm

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, ka ndarë momente të karrierës së saj në episodin e fundit të dekumentarëve të gazetarit të njohur Louis Theroux në ‘Louis Theroux Interviews’ që transmetohet në BBC Two, transmeton KutPlus.

Gjatë këtij episodi, Rita Ora shpjegon sakrificën e saj dhe të famijes që të ikte nga shpërthimi i luftës në Kosovë dhe të zhvendoseshin në Londër, atëherë kur Ora ishte vetëm 1-vjeç e deri të kulmi i saj në karrierë ku vazhdon të ketë suksese të mëdha.

Po ashtu, gazetari ishte pjesë edhe në shtëpinë e Rita Orës ku përveç që u ndanë histori të ndryshme pas emigrimit në Britaninë e Madhe, aty familja Ora ka përgatitur edhe ushqimin tradicional, pite.

Në këtë episod, po ashtu u shfaq edhe një pjesë nga koncerti i Rita Orës në Tiranë, dhe takimi me të parin e Tiranës, Erion Veliajn.

E disa sekuenca nga kjo interviste, Elena Ora i ka ndarë në profilin e saj në Instagram./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme