Konfirmohet lajmi i madh, Festivali i Dua Lipës do të mbahet këtë vit në Kosovë

28 Shkurt, 2022 - 1:58 pm

Sunny Hill Festival që konsiderohet si festivali më i madh në Kosovë do të mbahet këtë vit në Kosovë, shkruan KultPlus.

Ky festival që nuk është mbajt viteve të fundit si pasojë e pandemisë, këtë vit do të rikthehet në Prishtinë.

Dukagjin Lipa, babai i Dua Lipës ka njoftuar nëpërmjet rrjeteve sociale se Sunny Hill Festival po rikthehet në Kosovë, duke iu referuar një interviste të Dua Lipës për medie të huaja, ku ka dhënë detaje për këtë festival.

Sunny Hill Festival do të mbahet në muajin gusht në Prishtinë, dhe duke iu referuar edicioneve të shkuara ku kanë ardhe shumë yje botërore, pritet që edhe në këtë edicion të ketë prurje të mëdha./ KultPlus.com

Të ngjajshme