Konkurrenti i Rita Orës triumfon në “The Voice Australia 2022”

29 Maj, 2022 - 3:44 pm

Lachie Gill është fituesi i “The Voice Australia” për vitin 2022, përcjell KultPlus.

24 vjeçari arriti që të fitojë çmimin prej 100 mijë dollarësh dhe gjithashtu edhe një kontratë me Universal Music Australia.

Trajnerja e Lachiet, këngëtarja shqiptare, Rita Ora, e lavdëroi atë për talentin që zotëron dhe falënderoi Australinë për mbështetjen e tyre.

“Ti i bëre të gjitha këto. Australi, faleminderit, faleminderit, ju dua. Ndjej sikur ky është vetëm fillimi për ty. Urime. Jam shumë e lumtur për ty sa nuk mund të marr frymë”, tha Ora.

Lachie falënderoi Rita Orën, që i kujtoi atij të qëndronte autentik. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme