Krijuesi i hitit “Wind of change”, Klaus Meine, mbush 72 vjet

25 Maj, 2020 - 9:00 pm

Këngëtari gjerman Klaus Meine, frontmeni i grupit të muzikës rok “Scorpions” feston ditëlindjen e 72-të, shkruan KultPlus.

“Scorpions” është një nga grupet më të njohura të rokut, dhe vokali i Meine shquhet për forcën e tij. Shumë nga këngët e grupit i ka shkruar vetë Meine, përfshi edhe këngën e njohur “Wind of change”.

Kjo këngë nuk konsiderohet vetëm hiti më i madh në historinë e muzikës gjermane, por është edhe një nga ato këngë që lidhen në mënyrë të pandashme me rënien e komunizmit në kontinentin e vjetër. Një këngë që flet për lirinë, protestat dhe demokracinë. /KultPlus.com

Të ngjajshme