‘Kthehu oj rini toka po ju thërret, boll Kosova lot më mos të ketë’ (VIDEO)

16 Shkurt, 2021 - 6:28 pm

Tenori i njohur shqiptar, Rame Lahaj, shquhet për një zë të jashtëzakonshëm dhe tekste e muzikë që përherë mbajnë mesazhe brenda tyre, shkruan KultPlus.

KultPlus sonte ju sjellë këngën,‘Khtehu rini’, këngë kjo tejet emocionuese që vjen si dedikim për të rinjt e vendit, si një thirrje për të mos lënë vendin.

Më poshtë gjeni videon dhe tekstin e këngës:

Po e lini nënën

me duar ne gji

po shkoni i ri atje

ku s’ju do asnjeri

Kosova po qan

Kosova po thërret

Bije mos me lini

te mjere e te shkrete

pa rininë qe kemi

dhe vendi është i kote

tani edhe dasmat

po i bëjmë me lot

Kosova po lëngon

Kosova po qan

kthehu oj rini

nena po thërret

2x.

Tash po bie shi

është grysur qielli

nga lotet e mi

nuk po nxen dielli

Kthehu oj rini

toka po ju thërret

boll Kosova lot me mos te ketë./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme