‘Ku je ti, ku je ti që s’njohe kurrë gëzim’, mrekullia e Ema Bytyqit (VIDEO)

11 Dhjetor, 2018 - 11:05 am

Kujtojmë një këngë të veçantë e cila edhe sot zgjon emocione të një kohe të kaluar.

Ema Bytyqi me këngën “Ku je ti”, një vajzë e re dhe e brishtë por me një mishërim fantastk të këngës, arriti që të fitojë festivalin “Kënga Magjike”.

Kënga fitoi në vitin 2003, me tekst e kompozim nga Adrian Hila.
Emën ka vite që nuk e kemi parë në muzikë, por kënga “Ku je ti” është gjithmonë aty për të na e sjellë magjinë e Emës.

Po këtë vit Ema fitoi edhe Çmimin ‘Melodia më e mirë’ në festival. / KultPlus.com

Të ngjajshme