‘Ku jeton dashuria ku rritet mirësia, ku frymon njerëzia të frymojme dhe ne’

1 Maj, 2020 - 9:58 pm

Muzika e grupit Jericho është një përzierje e muzikës rok, alternative, elektronike dhe muzikës tradicionale shqiptare.

Përveç instrumenteve standarde të rokut, ata përdorin edhe instrumente orientale të cilat bëjnë pjesë në muzikën tradicionale shqiptare, siç është tupani, kavalli dhe zurna.

Jericho njihet për këngët dhe tekstet e tyre tejet të veçanta.

Sonte KultPlus ju sjell ‘Endërr e prerë’ nga Jericho, një këngë me një mesazh të fuqishëm. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme