Kuinteti i Tunxhit i Filharmonisë së Kosovës me dy koncerte në Shqipëri

5 Maj, 2021 - 11:30 pm

Dy koncerte mjaft të veçanta dhe unike do të mbahen këtë fundjavë në Shqipëri nga Kuinteti i Tunxhit të Filharmonisë së Kosovës, shkruan KultPlus.

Përgjatë dy koncerteve që do të mbahen në Shkodër dhe Berat, Kuinteti i Tunxhit të Filharmonisë së Kosovës i përbërë nga Avni Krasniqi dhe Ardit Pira të cilët luajnë në trombë, Betim Krasniqi i cila luan në trombon, Bledar Bujupi në korno dhe Meriton Ferati në tubë do të performojnë një program të larmishëm të repertorit shqiptar, por dhe të huaj.

Koncerti i parë do të mbahet me datën 8 maj në orën 18:00 pranë Parkut të Bulevardit ‘Republika’ në Berat. Ndërkaq koncerti i dytë do të mbahet një ditë më pas pranë qendrës rinore ‘Arka’, në Shkodër me fillim nga ora 19:00.

Ky bashkëpunim është mundësuar me mbështetjen e Ministrisë së Kulturës së Shqipërisë, Filharmonisë së Kosovës, Bashkisë së qytetit të Beratit dhe Qendrës Rinore Kulturore ‘Arka’ në Shkodër./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme