Kur Rita Ora u zyrtarizua si ambasadore nderi, Dua Lipa as që ishte vërejtur në sallë

11 Shkurt, 2019 - 11:30 am

Dua Lipa mbrëmë ka bërë historinë, ajo ka arritë të kurorëzohet me dy çmime Grammy, çmime këto që e fusin në këngëtarët më të suksesshëm në botë, shkruan KultPlus.

Dhe suksesi i saj ka ardhur brenda viteve të fundit, sa që, ambasadori i Kosovës në Hagë, kujton një moment sa ishte ambasador në Britaninë e Madhe.

“Fjalët janë të tepërta për ta përshkruar ngritjen meteorike të vajzës sonë, Dua. Më kujtohet korriku i vitit 2015, ceremonia e dekorimit të Rita Orës si ambasadore nderi e Kosovës, në ambasadën në Londër. Aty kisha ftuar shumë personalitete të shquara, në mesin e tyre edhe Duan, por ajo, në atë kohë, ishte tek në fillet e para të karrierës muzikore, dhe prania e saj nuk qe vërejtur edhe aq shumë në sallë. Prej atëherë ka kaluar jo më shumë se tri vite e gjysmë, dhe shih çfarë suksesi në nivel botëror ka arritur Dua! Është gjë e mahnitshme! Të fitosh Grammy për muzikë është pothuajse njësoj si të fitosh Oscar për film.

Faleminderit Dua, faleminderit familje e mrekullueshme e Duas, për këtë dhuratë kaq të çmueshme për të gjithë ne.”, ka shkruar Lirim Greiçevci./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme