“Kur më vjen burri nga stani” shkrihet mrekullueshëm në zërin e Lindita Ottarson dhe kitarën e Agron Penit (VIDEO)

2 Janar, 2018 - 3:30 pm

Sopranoja Lindita Ottarson dhe kitaristi Agron Peni para disa ditësh kanë publikuar albumin “Udhë”, album që përfshinë gjashtë këngë, shkruan KultPlus.

Peni pati njoftuar për KultPlus se albumi është lansuar në formë virtuale në shumë linçe, duke shpjeguar që tash mund të dëgjohet në iTunes, Spotify, Amazon.com, Google Play, Microsoft.com. Peni poashtu pati treguar se albumi do të dali edhe në kanalin zyrtar të tij në YouTube, dhe kjo ka ndodhur, duke publikuar këngën e parë të këtij albumi.

“Kur më vjen burri nga stani”, është kënga që është publikuar në Yotube, e që vjen nga sopranoja Lindita Ottarson dhe kitaristi Agron Peni. Një interpretim i mrekullueshëm vjen përmes dy artistëve, ndërsa albumi “Udhë”, përfshinë edhe këngë të tjera të vjetra shqipe si: Asaman trëndafili çelës, O kujt ti qahem (Pranvera filloj me ardhë, Kur më vjen burri nga stani, Lulio luleza ime dhe Fluturës./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme