Kush është vajza që këndon me Dua Lipën, kur ishin të vogla? (VIDEO)

17 Dhjetor, 2017 - 3:22 pm

Para pak ditësh e publikuam një video të moçme të Dua Lipës në Sallën e Kuqe në Prishtinë.

Para se të bëhej e famshme, Dua dikur në kryeqytet këndonte në Sallën e Kuqe disa këngë të njohura. Një Dua e vogël, simpatike dhe dukshëm e talentuar që prej asaj kohe.

E vajza afër saj, nuk është sot një emër krejt i panjohur. Diellza Dobroshi dikur ka qenë këngëtare e disa hiteve, përfshirë “Dejzi” dhe “Natë adoleshente”.

Diellza është shoqja e Dua Lipës në këtë incizim ku i këndohet mësueses. Diellza është kthyer sot në një bllogere, jeton jashtë Kosovës ndërsa ka në bagazhin e saj muzikor edhe këngë të tjera, shkruan KultPlus.

Diellza ka marrë pjesë në Festivalin TOP Fest në Shqipëri disa herë, ndërsa shpesh në Youtube sjellë edhe versione cover të këngëve të njohura. Po përmendim dy: “Chanelier” të Sia-s dhe “One and Only” të Adele-s. / KultPlus.com

Të ngjajshme