‘Levitating’ nga Dua Lipa, kënga më e dëgjuar në radio për vitin 2021

20 Janar, 2022 - 3:58 pm

Kënga ‘Levitating’ nga këngëtarja kosovare Dua Lipa është kënga më e dëgjuar në radio për vitin 2021, transmeton KultPlus.

Nga albumi i saj i titulluar Future Nostalgia, Lipa u bë një artiste kryesore në skenën e muzikës pop. Ajo publikoi hitet kryesore si “Don’t Stop Now” dhe “New Rules”. Ajo gjithashtu publikoi një video zyrtare muzikore në YouTube për publikimin e saj në vitin 2020, “Levitating”.

Si një nga këngët më të njohura në album, “Levitating” mbeti në tabelën e Billboard Hot 100 për pjesën më të madhe të vitit 2021. (Si versioni origjinal ashtu edhe versioni me transmetime të fituara nga DaBaby.)

“Levitating” thjesht duke bërë gjënë e tij në tabelën e Billboard është absolutisht surreale,” tha Lipa gjatë një interviste me Billboard’s Pop Shop Podcast./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme