займ на карту онлайн потребительский кредит

Lista e plotë e fituesve në ‘BET Awards 2019’

24 Qershor, 2019 - 10:45 am

Të dielën mbrëma në Microsoft Theater të Los Angelesit është mbajtur ceremonia e sivjetme e BET Awards.

Beyonce edhe këtë vit ka rrëmbyer çmimin e artistes më të mirë R&B/pop, ndërsa Cardi B është zgjedhur hip-hop artistja më e mirë.

Çmimi për grupin më të mirë ka shkuar për “Migos”, kurse bashkëpunimi më i mirë është shpallur ai i Travis Scott dhe Drake, “Sicko Mode”.

Lista e plotë e fituesve:

Videoja e vitit: Childish Gambino, “This Is America”

Artistja më e mirë R&B/pop: Beyoncé

Artisti më i mirë R&B/pop: Bruno Mars

Artistja më e mirë femër e hip-hopit: Cardi B

Artisti më i mirë mashkull i hip-hopit: Nipsey Hussle

Artisti i ri më i mirë: Lil Baby

Grupi më i mirë: Migos

Bashkëpunimi më i mirë: Travis Scott featuring Drake, “Sicko Mode”

Çmimi Coca-Cola i shikuesve: Ella Mai “Trip”

Albumi i vitit: Cardi B, “Invasion of Privacy”

Aktorja më e mirë: Regina King

Aktori më i mirë: Michael B. Jordan

Filmi më i mirë: “Blackkklansman”

Sportistja e vitit: Serena Williams

Sportisti i vitit: Stephen Curry

Çmimi BET H.E.R.: “Hard Place”

Regjisori i videos më të mirë: Karena Evans

Aktori më i mirë ndërkombëtar: Burna Boy (Nigeria)

Aktori i ri më i mirë ndërkombëtar: Sho Madjozi (South Africa)

Të ngjajshme