Lista e plotë e nominimeve ‘Brit Awards 2021’

31 Mars, 2021 - 7:16 pm

Janë publikuar nominimet për mbrëmjen më të madhe vjetore të ndarjes së çmimeve në Mbretërinë e Bashkuar, “Brit Awards 2021”, shkruan KultPlus.

Ceremonia e këtij viti u shty tre muaj nga data e saj tradicionale e shkurtit për shkak të krizës së koronavirusit dhe tani do të zhvillohet në O2 Arena të Londrës më 11 maj.

Më poshtë gjeni listën e plotë:

Artistja më e mirë

Arlo Parks

Celeste

Dua Lipa

Jessie Ware

Lianne La Havas

Artisti më i mirë

AJ Tracey

Headie One

J Hus

Joel Corry

Yungblud

Grupi më i mirë

Bicep

Yungblud

Little Mix

The 1975

Young T & Bugsey

Artisti depërtues i vitit

Arlo Parks

Bicep

Celeste

Joel Corry

Young T & Bugsey

Kënga Britanike më e mirë e vitit

220 Kid with Gracey – Don’t Need Love

Aitch x AJ Tracey feat Tay Keith – Rain

Dua Lipa – Physical

Harry Styles – Watermelon Sugar

Headie One feat AJ Tracey and Stormzy – Ain’t It Different

Joel Corry x MNEK – Head and Heart

Nathan Dawe x KSI – Lighter

Regard and Raye – Secrets

S1mba feat DTG – Rover

Young T & Bugsey feat Headie One – Don’t Rush

Albumi më i mirë i vitit

Arlo Parks – Collapsed in Sunbeams

Celeste – Not Your Muse

Dua Lipa – Future Nostalgia

J Hus – Big Conspiracy

Jessie Ware – What’s Your Pleasure?

Artistja më e mirë ndërkombëtare

Ariana Grande

Billie Eilish

Cardi B

Miley Cyrus

Taylor Swift

Artisti më i mirë ndërkombëtar

Bruce Springsteen

Burna Boy

Childish Gambino

Tame Impala

The Weeknd

Grupi më i mirë ndërkombëtar

BTS

Fontaines DC

Foo Fighters

Haim

Run the Jewels

Ylli në rritje

Griff./ KultPlus.com

Të ngjajshme