‘Lust For Life’, albumi më i shitur në Britaninë e Madhe (FOTO)

1 Gusht, 2017 - 5:59 pm

Albumi ‘Lust For Life’, po kryeson listën zyrtare të BBC 1, më albumet më të shitur në Britaninë e Madhe, duke lënë pas albumin e sukseshëm ‘Divide’ të Ed Sheeran, shkruan KultPlus.

Ende nuk kanë kaluar dy javë, që kur këngëtarja e famshme amerikane, Lana Del Rey, lansoi albumin e saj më të ri, të pestin me radhë, ‘Lust For Life’, dhe tashmë ky album është më i suksesshmi në Britaninë e Madhe.

‘Lust For Life’ u lansua më 21 korrik dhe përmban 16 këngë si: ‘Love’, ‘In my Feelings’, ‘Get Free’ etj.

Pjesë e këtij albumi, momentalisht më i shituri në Britaninë e Madhe është edhe kënga me të njëjtin titull sikurse vet albumi ‘Lust For Life’ e cila është në bashkëpunim me këngëtarin e njohur kanadez, The Weeknd. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme