Mahamood dhe Blanco kurorëzohen fitues të Festivalit Sanremos

6 Shkurt, 2022 - 4:02 pm

Mahmood & Blanco u kurorëzuan si fituesit e Sanremo 2022 me këngën “Brividi” pasi mposhtën Elisa dhe Gianni Morandi në Superfinale.

Festivali Italian i Muzikës Sanremo 2022 ka përfunduar pas pesë netësh plot muzikë, akte speciale dhe të ftuar të shquar.

Në finale, 25 artistët pjesëmarrës performuan këngët e tyre për herë të fundit.

Për raundin Superfinal, të gjitha votat u resetuan, kështu që fituesi u vendos nga kombinimi i votave nga juria. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme