Marsela Çibukaj e ftuar speciale në Festivalin Folklorik Kombëtar të Gjirokastrës

19 Qershor, 2023 - 11:32 am

Festivali Folklorik Kombëtar i Gjirokastrës është në vlug të përgatitjeve për realizimin e këtij festivali që mbledhë shumë ansamble kombëtare, shkruan KultPlus.

Në këtë edicion si e ftuar speciale është këngëtarja Marsela Çibukaj, e cila do të jetë e pranishme në këtë festival më 1 korrik.

Më poshtë po ju sjellim të plotë njoftimin e organizatorëve.

Si një nga zërat më të mirë dhe të veçantë të muzikës shqiptare,

e vlerësuar si “Ambasadore e gjuhës dhe kulturës italiane në Shqipëri”,

e magjishmja Marsela Çibukaj vjen në Gjirokastër si e ftuar speciale në natën e 8️⃣të Festivalit Folklorik Kombëtar.

🗓️1 Korrik

📍Gjirokastër

Një natë për të mos u humbur!/ KultPlus.com

Të ngjajshme