Më 28 Nëntor mbahet ‘Koncerti me klasikët shqiptarë’

27 Nëntor, 2023 - 3:00 pm

Për nderë të 111 vjetorit të Pavrësisë së Shqipërisë, më 28 Nëntor Filarmonia e Kosovës do të mbajë “Koncertin me klasikët shqiptarë”, nën drejtimin e dirigjentit Edon Ramadani.

Përgjatë kësaj mbrëmjeje do të interpretohen këngët e artistëve shqiptarë, nën shoqërimin e Orkestrës Harkore të Filarmonisë, Oktetit vokal të meshkujve, Ansamblit “New Born”, dhe sopranos Zana Abazi Ramadani.

Koncerti mbahet në atelienë e Pallatit të Rinisë dhe Sportit në ora 20:00/KultPlus.com

Të ngjajshme