Arilena Ara lanson versionin anglisht të këngës përfaqësuese në “Eurovision”

10 Mars, 2020 - 11:55 am

Para pak orësh u lansua versioni zyrtarë në gjuhën angleze i këngës së Arilena Arës, me të cilën do ta përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovisionin” e 2020-s, transmeton Koha.

Me titull “Fall From The Sky”, kënga e cila i fitoi zemrat e publikut shqiptarë anembanë botës për emocionin që e transmetonte përmes zërit të fuqishëm të Arës, vazhdon të tingëllojë bukur edhe në gjuhën angleze. 

Këngëtarja e re në moshë por me një karrierë të suksesshme në skenën muzikore, e kishte fituar Festivalin e Këngës në Radio Televizionin Shqiptar dhe kështu ishte përzgjedhur për të përfaqësuar Shqipërinë në edicionin e sivjetmë të “Eurovisionit”, që do të mbahet në Rotterdam të Holandës.

Kënga fituese e zhanrit baladë titullohej “Shaj”, dhe erdhi me tekst të Lindon Berishës ndërsa për muzikën ishin përkujdesur, Darko Dimitrov e Lazar Cvetkovski.

Edicioni i 65-të i “Eurovisionit” do të mbahet nga 12 maji deri më 16 maj, ku Arilena Ara performon në pjesën e dytë të gjysmëfinales së dytë të festivalit. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme