Mediet ndërkombëtare: Rita Ora, e zjarrtë në Prishtinë

18 Shkurt, 2018 - 12:03 pm

Veshja me të cilën u prezantua këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, në koncertin e mbrëmshëm në Prishtinë për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, nuk la pa u komentuar nga mediat ndërkombëtare.

Koncertin e Rita Orës e quajtën një koncert madhështor dhe veshjen e saj e përshkruan një veshje të zjarrtë.

Rita Ora bëri një paraqitje të figurës së saj të mahnitshme me një kostum të zjarrtë në shënimin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, në një koncert të hapur, shkruan “Daily Mail”.

Ajo ishte prezente në vendin e saj të origjinës për të shënuar 10 vjetorin e pavarësisë nga Serbia vazhdon tutje shkrimin, “Daily Mail”, raporton Insajderi.

Rita Ora nuk i zhgënjeu fansat e saj kosovarë kur ajo doli në një koncert madhështor në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë të shtunën.

Ndërsa ajo kërcente me meloditë e këngës së zemrës së saj, këmbët e Rita Orës shfaqeshin në ekran të plotë me trikon e saj të thjeshtë dhe me një pjesë të zezë në mes të kostumit mjaftë të guximshme që nxjerrë në pah trupin e saj të hollë, ndërsa të mbathura kishe çizme të zeza mjaftë elegante.

Rita u emërua ambasador nderi në Kosovë në vitin 2015 dhe u takua me kryeministrin Ramush Haradinaj para se të dilte në koncertin e saj të hapur në mbrëmje.

Kosova feston 10 vjet pavarësie nga Serbia në festimet dy-ditore që filluan sot në të gjithë vendin.

Ceremonia kryesore zhvillohet nesër, kur Presidenti Hashim Thaçi dhe Ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli do të kthehen nga Konferenca e Sigurisë në Munih.

Kosova njihet nga 117 vende, duke përfshirë SHBA dhe shumicën e pushteteve perëndimore, dhe ku është anëtarësuar në rreth 200 organizata ndërkombëtare, përfundon shkrimin, “Daily Mail”. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme